19. 4. 2020

Minister obrany SR: slovenský obranný priemysel má moju plnú a prioritnú podporu

V piatok, 17. apríla 2020, prijal minister obrany Slovenskej republiky, pán Jaroslav Naď, delegáciu Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu SR pod vedením pána Tibora Straku, prezidenta združenia. Na stretnutí sa zúčastnil aj pán Marian Majer, štátny tajomník MO SR.

Stretnutie sa viedlo v konštruktívnom duchu. Zástupcovia  priemyslu informovali ministra a štátneho tajomníka o pripravenosti slovenských výrobcov bezpečnostnej a obrannej techniky podieľať sa na modernizačných procesoch ozbrojených síl. Minister obrany deklaroval, že domáci  obranný priemysel má jeho plnú a prioritnú podporu s cieľom podporiť slovenskú ekonomiku a dať prácu našim občanom. Vyjadril presvedčenie, že domáci obranný priemysel na rozdiel od minulosti konečne získa dostatok priestoru a podpory od vlády.

Veríme,  že vzťahy spolupráce združenia s ministerstvom obrany pod jeho novým vedením budú intenzívnejšie než doteraz a že sa nám spoločne podarí maximalizovať dodávky pre naše ozbrojené sily z domácich zdrojov.