Minister vnútra vyjadril podporu Združeniu bezpečnostného a obranného priemyslu SR

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) podporil Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP) SR. Po stredajšom stretnutí s jeho členmi vyzdvihol najmä dôležitú úlohu jednotlivých spoločností v prípade krízových situácií. S predstaviteľmi ZBOP SR rokoval aj o možnostiach vzájomnej spolupráce. Ministerstvo vnútra (MV) SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

„Som rád, že na Slovensku máme spoločnosti, ktoré dokážu aj v takejto krízovej situácii pomôcť štátu pri riešení mnohých nepredvídateľných problémov. Domáci obranný priemysel má moju plnú podporu, zapojenie slovenských firiem do obstarávaní považujem za prirodzené s ohľadom na strategické záujmy štátu či na zvyšovanie zamestnanosti,“ povedal Mikulec.

Zástupcovia domáceho obranného priemyslu deklarovali, že sú pripravení poskytnúť štátu svoje kapacity. Ocenili tiež konštruktívny prístup ministra vnútra. „Sme plne pripravení pomôcť tak ministerstvu vnútra, ako aj štátu vo všeobecnosti pri riešení krízových situácií,“ uviedol po rokovaní prezident ZBOP SR Tibor Straka.

zdroj: TASR