Pozvanie na FESTIVAL LETECTVA PIEŠŤANY 20.-21.5.2023

V mene Slovenskej leteckej agentúry, s.r.o., ktorá je členom ZBOP SR, vás srdečne pozývame na FESTIVAL LETECTVA PIEŠŤANY, ktorý sa uskutoční 20. – 21. mája 2023 na letisku v Piešťanoch.

Chýbať nebude dronová, laserová, svetelná, pyrotechnická a nezabudnuteľná nočná letecká šou. Na Letisku Piešťany predvedú svoje majstrovstvo pilotáže a dych berúce manévre fenomenálni piloti Zoltán Veres z Maďarska i Marek Choim z Poľska. Účasť potvrdil aj maďarský vrtuľník Mi-2, ktorého obratnosť predvedie cez deň i v noci pilot Imreh Lajos. Poľsko zastúpi Maciej Dominiak so svojím obratným vrtuľníkom Bo105 i jedinečná skupina paraglajdistov Flying Dragons.

Českú republiku bude reprezentovať so svojím sólom Jan Rudzinskyj na stroji Jungmann D-EELE, všetkým dobre známy letecký akrobat, majster sveta leteckej série Red Bull Air Race Martin Šonka, ale aj akrobatická skupina Flying Bulls.

„Som rád, že sa nám do Piešťan aj tento rok podarilo dotiahnuť mnohé esá. Ide napríklad o Martina Šonku a Flying Bulls či skupinu Flying Dragons z Poľska, ktorých členovia po minuloročnej nočnej šou zožali medzi návštevníkmi veľký úspech. Tešíme sa na premiéru britského dua Aerosparx s lietadlami Grob 109b. Veríme, že práve oni budú po zotmení v rámci nočnej leteckej šou patriť k vyvrcholeniu programu. Čo ma teší je aj to, že na Slovensku máme novovznikajúcu akrobatickú skupinu lietajúcu na lietadlách Viper SD4, ale aj stálice lietajúce na bezmotorových strojoch v podobe Očovských bačov. Obe skupiny prijali naše pozvanie a opäť nám predvedú niečo jedinečné,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ Festivalu letectva v Piešťanoch 2023  a konateľ spoločnosti Slovenská letecká agentúra.

Podrobné informácie o podujatí a programe nájdete na webe www.festivalletectva.sk a na sociálnych sieťach FB, IG, YouTube. Vstupenky je možné kúpiť na uvedenej webovej stránke podujatia alebo cez predpredaj.sk.