Uskutočnil sa seminár Kybernetická bezpečnosť firiem

Začiatkom júna sa v dvoch slovenských mestách uskutočnil seminár na tému Kybernetická bezpečnosť firiem. Prvý event sa konal v Žiline, v termíne 6.6.2022. Následne, o deň neskôr, sa podujatie presunulo do Prešova, kde bol program podobný, vystriedali sa však účastníci.

Organizátorom podujatia bola Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK), ktorá požiadala o pomoc Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky (ZBOP). Seminár cielil na manažérov firiem, pracovníkov zodpovedných za kybernetickú bezpečnosť firiem, IT špecialistov a administrátorov.

Seminár viedli zástupcovia členských spoločností ZBOP Ladislav Martinček (LYNX spoločnosť s ručením obmedzeným Košice) a Daniel Suchý (Aliter Technologies a.s.) spoločne s Rastislavom Janotom  (Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT).

Seminár predstavoval metodickú pomoc pri implementácii systému riadenia kybernetickej bezpečnosti právnických osôb, hovorilo sa o tvorbe bezpečnostnej dokumentácie vyplývajúcej z legislatívy, a taktiež aj o forme riadenia bezpečnosti prevádzkovaných informačných systémov. Počas daného dopoludnia boli predstavené aj praktické možnosti riešenia bezpečnosti.

Účastníci hodnotili seminár veľmi pozitívne, v spätnej väzbe uviedli, že jeho obsah bol praktický, dozvedeli sa nové informácie a v mnohých oblastiach sa utvrdili. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sa podarilo podujatie zorganizovať.